Reklama

Wiara Elżbiety

Wiara Elżbiety

03.06.2019
Czyta się kilka minut
Fragment Ewangelii z Uroczystości Nawiedzenia: „Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę.
W

Wydała ona okrzyk i powiedziała: »Błogosławiona jesteś między Niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do Mnie? Oto skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie«”.

Niezwykła jest wiara Elżbiety i niesłychana jej uległość wobec Ducha Świętego (dobrze to przemedytować niemal w przeddzień Pięćdziesiątnicy). Elżbieta uwielbia „owoc łona” swojej młodziutkiej krewnej. Skąd w ogóle wie, że ona spodziewa się dziecka? Przecież Maryja nie zdążyła jeszcze o nim nikomu powiedzieć, przecież jej figura niczego jeszcze nie zdradza: jest w pierwszym, może drugim miesiącu ciąży.

Elżbieta widzi. „Widzi” nie tylko poczętego w łonie Maryi Syna, ale jeszcze rozpoznaje Jego Boską godność: „Owoc łona” Maryi nazywa „Panem”, a nawet więcej: „moim Panem”. Nie chodzi więc jedynie...

2779

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]