Reklama

Wiara Elżbiety

03.06.2019
Czyta się kilka minut
Fragment Ewangelii z Uroczystości Nawiedzenia: „Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę.
W

Wydała ona okrzyk i powiedziała: »Błogosławiona jesteś między Niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do Mnie? Oto skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie«”.

Niezwykła jest wiara Elżbiety i niesłychana jej uległość wobec Ducha Świętego (dobrze to przemedytować niemal w przeddzień Pięćdziesiątnicy). Elżbieta uwielbia „owoc łona” swojej młodziutkiej krewnej. Skąd w ogóle wie, że ona spodziewa się dziecka? Przecież Maryja nie zdążyła jeszcze o nim nikomu powiedzieć, przecież jej figura niczego jeszcze nie zdradza: jest w pierwszym, może drugim miesiącu ciąży.

Elżbieta widzi. „Widzi” nie tylko poczętego w łonie Maryi Syna, ale jeszcze rozpoznaje Jego Boską godność: „Owoc łona” Maryi nazywa „Panem”, a nawet więcej: „moim Panem”. Nie chodzi więc jedynie...

2779

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]