Reklama

Wędrujący robotnicy

Wędrujący robotnicy

11.05.2020
Czyta się kilka minut
PAWAN KUMAR / REUTERS / FORUM
W

Wędrujący robotnicy, niemający stałego miejsca zamieszkania, to w Indiach powszechne zjawisko. Po wybuchu epidemii wielu z nich straciło pracę, ale nie mogło wrócić do domu ze względu na drastyczne ograniczenia w komunikacji publicznej. Niektórzy próbowali pieszo pokonać nawet kilkusetkilometrowe odległości, inni szukali tymczasowego schronienia, zapewniającego nakazaną przepisami izolację (na zdjęciu: plac budowy w Lucknow, stolicy stanu Uttar Pradesh, 22 kwietnia 2020 r.), aby doczekać zapowiadanego na 17 maja odblokowania gospodarki. W liczącym 1,3 mld mieszkańców kraju do poniedziałku 11 maja odnotowano oficjalnie 67 tys. infekcji. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]