Reklama

Wątpliwy pomysł na rekolekcje

Wątpliwy pomysł na rekolekcje

07.04.2014
Czyta się kilka minut
Dlaczego akurat kontrowersyjna „Pasja” według Katarzyny Emmerich stała się zalecaną lekturą na tegoroczny Wielki Post?
Kadr z filmu „Pasja” w reżyserii Mela Gibsona Fot. MATERIAŁY PRASOWE
D

Do kilkuset tysięcy polskich domów trafiły właśnie egzemplarze „Pasji” według Katarzyny Emmerich dodawane do kilku tygodników. Hitem wśród zeszłorocznych lektur wielkopostnych była książka Pawła Lisickiego „Kto zabił Jezusa”. Skąd takie zainteresowanie tym szczególnym nurtem pasyjnych rozważań?
Najpierw tygodnik „wSieci” dołączył wydanie „Pasji” za jedyne 5,90 zł – bez słowa komentarza o tym, co to za książka i dlaczego czytelnik dostaje ją do ręki. W kolejną niedzielę w większości polskich parafii polecano lekturę tygodników katolickich, do których dołączono tę samą książkę. „Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. »Gość Niedzielny« i »Niedziela« z pięknym prezentem na Wielki Post, wyjątkową książką »Pasja« według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich, na podstawie której Mel Gibson nakręcił głośny film o męce Jezusa” – mówił pewnie niejeden proboszcz.
Druk książki...

8849

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]