Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

14.12.2020
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Wielki strach"
Ż

Życie jest krótkie… Filmy też!

Przegląd, KFF VOD, 21- 27 XII 

Z okazji najkrótszego dnia w roku przed nami cztery bloki najlepszych filmów krótkometrażowych 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W tym zwycięzcy („Zwykły facet” Shoko Hary czy „On nie może żyć bez kosmosu” Konstantina Bronzita), polskie dokumenty („Wielki strach” Pawliny Carlucci Sforzy), fabuły („Dalej jest dzień” Damiana Kocura) i animacje („Jestem tutaj” Julii Orlik).

Tony Halik

Dokumentalny, reż. Marcin Borchardt, Polska 2020, VOD

To coś więcej niż opowieść o urodzonym podróżniku, awanturniku i gawędziarzu. Z licznych archiwaliów i sprzecznych często relacji wyłania się portret większy niż życie, a w nim ­kontrowersyjna kariera w PRL-u, anachroniczne wzorce męskości i mistrzostwo autokreacji. Kim tak naprawdę był Tony Halik?

A potem tańczyliśmy

...
1770

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]