Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

01.11.2021
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Dzieci wroga"
D

Dzieci wroga

Dokumentalny, reż. Gorki Glaser-Müller, Szwecja/Dania 2021, KFF VoD, do 12 XI

Młoda Szwedka została żoną dżihadysty i urodziła mu siódemkę dzieci. Kiedy zostają osierocone i wegetują w syryjskim obozie dla uchodźców, ich dziadek postanawia ściągnąć je do Szwecji. Ale czy europejskie państwo zechce przyjąć „dzieci wroga”? Trzymający w napięciu dokument jest zapisem zarówno karkołomnej akcji, jak i jej okoliczności politycznych.

Zabójstwo dwojga kochanków

Dramat, reż. Robert Machoian, USA 2020, HBO GO

Zamiast spodziewanej intrygi kryminalnej czy typowych scen z życia małżeńskiego, dostajemy wnikliwe studium rodzinnej katastrofy z punktu widzenia cierpiącego mężczyzny. Miasteczko w stanie Utah i przede wszystkim furgonetka bohatera stają się scenerią rozpaczliwej walki o podtrzymanie więzi i przejęcie kontroli nad...

1825

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]