Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

01.11.2021
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Dzieci wroga"
D

Dzieci wroga

Dokumentalny, reż. Gorki Glaser-Müller, Szwecja/Dania 2021, KFF VoD, do 12 XI

Młoda Szwedka została żoną dżihadysty i urodziła mu siódemkę dzieci. Kiedy zostają osierocone i wegetują w syryjskim obozie dla uchodźców, ich dziadek postanawia ściągnąć je do Szwecji. Ale czy europejskie państwo zechce przyjąć „dzieci wroga”? Trzymający w napięciu dokument jest zapisem zarówno karkołomnej akcji, jak i jej okoliczności politycznych.

Zabójstwo dwojga kochanków

Dramat, reż. Robert Machoian, USA 2020, HBO GO

Zamiast spodziewanej intrygi kryminalnej czy typowych scen z życia małżeńskiego, dostajemy wnikliwe studium rodzinnej katastrofy z punktu widzenia cierpiącego mężczyzny. Miasteczko w stanie Utah i przede wszystkim furgonetka bohatera stają się scenerią rozpaczliwej walki o podtrzymanie więzi i przejęcie kontroli nad...

1825

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]