Reklama

Warszawa na czele

Warszawa na czele

03.11.2009
Czyta się kilka minut
Czy uproszczenie przekazu nie jest zbyt wysoką ceną za obecność na premierze "pudelkowych celebrytów", którzy mają lansować modę na operę?
K

Kiedy Mariusz Treliński rok temu powrócił na stanowisko szefa artystycznego Opery Narodowej, wielu melomanów i lwia część krytyki odetchnęła z ulgą. Narodowo-przaśna koncepcja repertuarowa poprzedniej dyrekcji mogła nareszcie pójść w zapomnienie, a międzynarodowe kontakty reżysera, jego szeroki estetyczny horyzont i medialna pozycja dawały nadzieję na obecność w Warszawie wielkich nazwisk.

Rozpoczęty sezon, imponująca liczba nowych realizacji i prapremier, lista zaproszonych artystów, wreszcie podjęta współpraca z zagranicznymi teatrami, potwierdzają słuszność nominacji. Wprowadzane na afisz tytuły wskazują nie tylko na repertuarową otwartość, lecz także na odwagę. Nieprzypadkowo na inaugurację sezonu wybrano wznowienie "Wozzecka" w głośnej inscenizacji Krzysztofa Warlikowskiego. To gest wręcz symboliczny, wszak warszawska wizja Bergowskiego arcydzieła dla...

5755

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]