Reklama

Walizeczka

Walizeczka

21.08.2006
Czyta się kilka minut
Powodzie pozwalają premierom i wicepremierom na wchodzenie do historii. Włodzimierz Cimoszewicz wszedł do niej dzięki zdaniu, że chłopi powinni się byli ubezpieczyć. Andrzej Lepper wejdzie z wypełnioną banknotami walizeczką. Pieniądze w walizeczce pana wicepremiera pochodziły ze składek członków Samoobrony, on zaś przywiózł je do Piechowic jako pomoc dla ofiar powodzi. Jakże blado wypada teoria o konieczności ubezpieczeń na tle faktu, że pierwszy z obdarowanych piechowiczan kupił za otrzymane 1,5 tys. zł wersalkę i szafki dla mamy, która nie miała na czym spać, bo w domu po powodzi zostały - jak doniosła telewizja - tylko stół i taborety. Trudno zaprzeczyć: nasz wicepremier to polityk naprawdę ludzki - nie jak ten Cimoszewicz.
S

Spektakularny gest mógłby nawet stać się przykładem dla innych, gdyby na właściwy trop nie naprowadziło nas wyjaśnienie wicepremiera złożone w TVN: "Mniej pieniędzy pójdzie na kampanię reklamową w związku z wyborami samorządowymi". Jak to mniej? - mógłby ktoś zapytać. - A te to niby na co poszły?

Tacy, Panie Wicepremierze, już są ludzie. Sami nic nie robią, a innym nie dają spokojnie wejść do historii.

438

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]