Reklama

Walczymy o radio misyjne

Walczymy o radio misyjne

18.09.2005
Czyta się kilka minut
TYGODNIK POWSZECHNY: - Jeden z naszych rozmówców stwierdził, że tzw. strona krakowska wychodzi z założenia: "Wszystko, byle nie CR Media".
P

PAWEŁ KUGLARZ: - To nieprawda. Są gorsze rozwiązania, np. gdyby inwestorem zamierzał zostać Urban. Trudno się jednak dziwić, że odrzucamy CR Media. Ich własnością jest m.in. Antyradio, które przed rokiem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała za nadawanie programów o charakterze satanistycznym.

- Oferta Radia Eska jest lepsza?

- Na obecnym etapie lepsze, tzn. gwarantujące realny wpływ Kościoła, są oferty Eski i Multimediów. Spółka CR Media podpisała umowy przewidujące udział diecezji na poziomie 20 proc. Co gorsza, diecezje zobowiązały się, że za trzy lata nie wystąpią o samodzielną koncesję. Tymczasem Multimedia zaproponowały współpracę na zasadach umów handlowych oraz zagwarantowały autonomię programową. Natomiast Eska chce spółki, gdzie miałaby 49 proc. udziałów, tyle samo miałby Kościół, a 2 proc. - osoba godna...

8326

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]