Reklama

Plus ujemny: kłopoty katolickiego radia

Plus ujemny: kłopoty katolickiego radia

18.09.2005
Czyta się kilka minut
Spór o przyszłość Radia Plus podzielił Episkopat, sprawa dotarła na forum Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
P

Przypomnijmy: w 1997 r. powołano spółkę producencką "Plus", której pierwszym prezesem był ks. Ireneusz Sokalski, kolejnym - ks. Kazimierz Sowa. Spółka produkowała program dla 22 rozgłośni diecezjalnych; potem pod wspólną nazwą "Plus" nadawało nawet 26 stacji. W 2002 r. podpisano umowy z Dresdner Kleinwort Capital i Prokom Investments (na zdjęciu moment podpisania umowy przez ks. Kazimierza Sowę, kard. Franciszka Macharskiego i Wojciecha Okońskiego z Prokom Investments).

Jednak pod koniec 2004 r. zaczęły się kłopoty finansowe. Na horyzoncie pojawił się wtedy nowy inwestor - grupa CR Media (Ad.point). Z inicjatywy CR Media i ks. Sowy powstała spółka Radio Plus Polska. Grupa CR Media kupiła także logo Radia Plus i zawarła umowę warunkową z zakonem franciszkanów na zakup udziałów w spółce Nadawca, która posiada koncesję na warszawską rozgłośnię - najbardziej...

2415

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]