Reklama

Wakacje gorszego sortu

Wakacje gorszego sortu

07.08.2017
Czyta się kilka minut
Prof. Janusz Zdebski: W biurze podróży jest jak w sklepie. Nawet jeśli nie znajdzie pan oferty dla siebie, to skroją panu wakacje na miarę, precyzyjnie podług oczekiwań.
Il. MARTYNA WÓJCIK-ŚMIERSKA
M

Marek Rabij: Podróże kształcą?

Janusz Zdebski: Nie mam co do tego wątpliwości. Prawdę mówiąc, dziwię się, że pan je ma.

Zastanawiam się, czy podróże kształcą nadal.

Każdy wyjazd poza własny krąg kulturowy, nawet najbliższe środowisko, to zderzenie tego, co siedziało nam w głowach, z tym, czego właśnie doświadczamy. Przy odrobinie wrażliwości i ciekawości świata musi to przeżycie zaowocować jakąś inspiracją.

Tylko że świat się ujednolica i okazji do zderzeń, o których Pan mówi, jest coraz mniej. W greckiej tawernie radio gra dziś praktycznie te same globalne hity co w smażalni ryb we Władysławowie. Żeby zjeść świetną pizzę, też już nie muszę jechać do Włoch.

Pan mówi o tym, że globalizacja obiera świat z egzotycznej skórki, którą tak cenią smakosze lokalności, i ma pan rację. Mnie chodzi o to, że każda podróż...

10748

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]