Reklama

Wahacze i wsporniki

Wahacze i wsporniki

08.03.2011
Czyta się kilka minut
Niezadowolenie z działania popieranej dotąd partii można wyrazić na dwa sposoby - jednym z nich jest rozstanie, a drugim krytyka. Pytanie, którą drogą pójdą wyborcy PO.
C

Czy dobrze jest mieć swoją ukochaną partię? Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Gdzie jednak jej szukać, gdy dotychczasowe uczucie zamarło? Kilka znanych osób ogłosiło ostatnio swój zawód Platformą Obywatelską. Świadomość problemu dotarła już chyba do Donalda Tuska, który w wywiadzie dla "Polityki" powiedział: "Gwałtownego romansu już może nie będzie, chwila uniesienia była w 2007 roku". Proponuje za to partnerski związek z rozsądku. Czy to jedyne, co ma do zaoferowania? I czy to mu wystarczy do zwycięstwa?

Flaga na maszt

Czy jednak każdy może mieć swoją ukochaną partię? Tu odpowiedź nie jest już tak oczywista. Poglądy polityczne w społeczeństwie rozkładają się zgodnie z tzw. krzywą dzwonu (na dwóch osiach opisywanych już wielokrotnie na łamach "TP"). Jedną z tych osi jest stosunek do roli państwa w gospodarce...

7507

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]