Reklama

Wadowice znaczy radość

Wadowice znaczy radość

31.05.2006
Czyta się kilka minut
Gdy wczoraj pokazał się w oknie, przez moment wydawało się, że to nasz Papież. Ta sylwetka była taka znajoma... - wspominały piątkowy wieczór dwie wadowiczanki. Wielu mieszkańców miasta myślało podobnie. Porównania były wszędzie.
T

Ten dzień pielgrzymki Benedykta XVI nazwano w mediach "sentymentalnym". Wiele razy miały paść słowa "podążam śladami Poprzednika". Kolejne etapy wyznaczały miejsca szczególne dla Papieża Wojtyły. Najpierw Wadowice. Każdy powtarzał tu słowa Jana Pawła II: "w tym mieście wszystko się zaczęło".

Wczesny poranek. Zmoknięty chłopak rozpaczliwie łapie autostop na drodze z Kalwarii. Luke, Anglik z Birmingham, mieszka w Lanckoronie, gdzie przyjechał jako wolontariusz do ośrodka kultury. Nie było autobusów, próbował dotrzeć do Wadowic na piechotę. Nie jest katolikiem. - I just wanted to see Papież - wyznaje, patrząc przez okno na mijane wsie, które mimo wczesnej pory i deszczu nie są bynajmniej puste. Na każde sto metrów szosy przypada pięciu mundurowych.

Jednak większość gromadzących się na wadowickim rynku, czyli Placu im. Jana Pawła II, to mieszkańcy...

7585

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]