Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

W „Zofiówce” trwa wyścig z czasem

W „Zofiówce” trwa wyścig z czasem

07.05.2018
Czyta się kilka minut
Ratownicy przeszukujący zasypany chodnik kopalni „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju przeciskają się prześwitami, które miejscami mierzą jedynie po 60 centymetrów.
W

W grę wchodzi życie trzech górników, których nie udało się odnaleźć.

5 maja podziemny wstrząs o sile 3,4 stopnia w skali Richtera doprowadził do zawalenia się części wyrobiska, w której trwały właśnie przygotowania do odpalenia ładunków wybuchowych. Ratownicy wydobyli do tej pory na powierzchnię ciała dwóch górników, dwaj inni trafili do szpitala. Gdy zamykaliśmy to wydanie, ekipom poszukiwawczym pozostało do przeszukania jeszcze około dwustu metrów zawalonego chodnika. ©(P)

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]