Reklama

W „Zofiówce” trwa wyścig z czasem

W „Zofiówce” trwa wyścig z czasem

07.05.2018
Czyta się kilka minut
Ratownicy przeszukujący zasypany chodnik kopalni „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju przeciskają się prześwitami, które miejscami mierzą jedynie po 60 centymetrów.
W

W grę wchodzi życie trzech górników, których nie udało się odnaleźć.

5 maja podziemny wstrząs o sile 3,4 stopnia w skali Richtera doprowadził do zawalenia się części wyrobiska, w której trwały właśnie przygotowania do odpalenia ładunków wybuchowych. Ratownicy wydobyli do tej pory na powierzchnię ciała dwóch górników, dwaj inni trafili do szpitala. Gdy zamykaliśmy to wydanie, ekipom poszukiwawczym pozostało do przeszukania jeszcze około dwustu metrów zawalonego chodnika. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]