Reklama

W sztabie i na froncie

W sztabie i na froncie

07.09.2020
Czyta się kilka minut
N

NOWĄ STRATEGIĘ WALKI Z KORONAWIRUSEM ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski. Zakażeni będą leczeni w szpitalach trzech poziomów; na najwyższym będzie dziewięć placówek jedno­imiennych, wyspecjalizowanych w leczeniu najcięższych postaci COVID-19.

PROTESTY LEKARZY podstawowej opieki zdrowotnej wywołała zapowiedź, że to oni będą kierować na testy – po obowiązkowym badaniu w poradni. To niekonsultowane wcześniej rozwiązanie, dla którego trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie, zagraża im i pacjentom – lekarze apelują, by do skierowania na test wystarczyła telekonsultacja.

SARS-COV-2 MUTUJE W MINIMALNYM STOPNIU i w sposób losowy, a nie przez przystosowanie do organizmu człowieka – wynika z badań przeprowadzonych w 84 krajach na 27 tys. szczepów wirusa. Zwiększa to prawdopodobieństwo uzyskania uniwersalnej szczepionki. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz działu „Wiara”, z „Tygodnikiem Powszechnym” związany od 2007 roku. Specjalizuje się w tematach religijnych i historycznych. Studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim i...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]