Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

08.07.2013
Czyta się kilka minut
2 – 8 VII

„Papusza”. Na festiwalu w Karlowych Warach miał swoją premierę film „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, opowiadający historię romskiej poetki, Bronisławy Wajs. Przypominając wcześniejszy film dwójki twórców, „Mojego Nikifora”, recenzent „Gazety Wyborczej” ocenia: „»Papusza« jest właściwie dalszą częścią tej samej, filmowej podróży – w świat krystalicznie czystego, naiwnego artysty, który nie wie nawet, że tworzy sztukę, a zarazem w świat, w którym sztuka potrafi być tak prosta i naturalna jak oddech”. W polskich kinach „Papuszę” będziemy mogli obejrzeć jesienią, wtedy też do księgarń trafi poświęcona tejże bohaterce książka Angeliki Kuźniak.

Łoziński w Moskwie. Paweł Łoziński za autobiograficzny obraz „Ojciec i syn”, opowiadający o jego relacjach z ojcem, Marcelem Łozińskim, został nagrodzony w kategorii filmów dokumentalnych na...

3263

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]