Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

03.12.2012
Czyta się kilka minut
1 - 14 XII
Z

Zmarł Jacek Woźniakowski. Jednego z ojców założycieli „Tygodnika Powszechnego”, twórcę i wieloletniego redaktora naczelnego Wydawnictwa Znak, prezydenta Krakowa... – wspominamy w tym numerze „TP”.

Zmarła Maria Fołtyn. Światowej sławy śpiewaczka operowa i reżyserka, interpretatorka i popularyzatorka twórczości Stanisława Moniuszki, twórczyni m.in. Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju.

Nagrody dla historyków. Nagrody Klio 2012 otrzymali w tym roku – w kategorii autorskiej: Jerzy Holzer (za książkę „Europa zimnej wojny”), Eugeniusz Duraczyński („Stalin. Twórca i dyktator supermocarstwa”) oraz Małgorzata Szpakowska („»Wiadomości Literackie«. Prawie dla wszystkich”); zaś w kategorii „monografia naukowa”: Marcin Zaremba (za książkę „Wielka trwoga. Polska 1944–1947”), Wojciech Szatkowski („Goralenvolk....

3747

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]