Reklama

W misyjnym kraju

W misyjnym kraju

02.11.2011
Czyta się kilka minut
Wyjątkowo aktualnie dla Kościoła w Polsce brzmi zdanie św. Pawła: "Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł".
N

Nie kryję, że sformułowanie "nowa ewangelizacja" budzi we mnie więcej pytań i wątpliwości niż konkretnych odpowiedzi. Odnoszę wrażenie, rozmawiając z rozmaitymi ludźmi w Polsce, że nie jestem odosobniony. Dlatego mój bardzo subiektywny i osobisty tekst w "Tygodniku" na temat nowej ewangelizacji kończył się nie wskazówkami na skuteczne jej przeprowadzenie w polskiej ziemi, lecz pytaniami. Zwłaszcza tym, które uważam tu za fundamentalne: "Jak głosić Ewangelię w nie tylko zupełnie nowej, ale we wciąż zmieniającej się sytuacji i niestabilnych, a często nieznanych, warunkach?".

Spisywałem moje uwagi przed wyborami parlamentarnymi, opierając się przede wszystkim na własnych obserwacjach i licznych rozmowach z ludźmi na temat Kościoła w Polsce. Dziś, w kontekście nowego składu Sejmu, moje refleksje otrzymały nowy kontekst. Niełatwy.

W ostatnich...

5212

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]