Reklama

W kolejce do prześwietlenia

W kolejce do prześwietlenia

07.09.2013
Czyta się kilka minut
Przez ostatnie miesiące było cicho i nudno. Naiwni uznali, że tak już będzie zawsze, roztropni i mędrsi wiedzieli, że to nie wieczność.
I

I wreszcie pan prezes udzielił obszernego wywiadu „Rzeczpospolitej” (z 4 września 2013 r.), w którym mówi, jak jest. Omówiono, wydawałoby się, ten utwór gruntownie, coś jednak umknęło, i oto to coś. Prezes wyrzekł, między innymi szokującymi, taką oto opinię: „Duży i średni biznes w niemałej części, ale small biznes także stanowił i niestety w wielu przypadkach stanowi przystań dla ludzi dawnego systemu. Mój brat jako prezes NIK miał wiedzę na ten temat. Są badania socjologiczne, które pokazują, że duża część naszego kapitału to ludzie wywodzący się z nomenklatury. To jest kontynuacja dawnego systemu”.
Ta opinia nie wymaga skomplikowanego tłumaczenia, bo mamy do czynienia z wyłożeniem kawy na ławę – jeżeliś jest, bratku, średnim lub małym przedsiębiorcą i aspirujesz w swym lekkomyślnym planie życiowym do klasy średniej, to masz problem, to znaczy będziesz miał problem, gdy...

3284

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]