Reklama

Ładowanie...

W co grają Dukaj i Tokarczuk

W co grają Dukaj i Tokarczuk

16.05.2022
Czyta się kilka minut
Nolensum, nowa spółka technologiczna Jacka Dukaja, ma zająć się przekładaniem jego książek na język produkcji audiowizualnych i gier.
S

Sam Dukaj jest już zaangażowany w tworzenie scenariusza pierwszej gry „Hardware Dreams”, opartej na powieści „Starość aksolotla”. Na jej podstawie Netflix zrealizował dwa sezony serialu pt. „Kierunek: noc”, który doczekał się tureckiego ­spin-offu „Yakamoz S-245”. Reżyserem gry, odpowiedzialnym także za jej stronę wizualną, jest Maciej Jackiewicz, dyrektor artystyczny i współtwórca m.in. „Cyberpunka 2077” oraz „Wiedźmina”.

Tymczasem w studiu Sundog trwają prace nad grą na podstawie powieści Olgi Tokarczuk „Anna In w grobowcach świata” – współscenarzystką „Ibru” jest sama noblistka. Krakowskie studio Starward Industries kończy z kolei grę „Niezwyciężony” opartą na prozie Stanisława Lema. Gracz trafia tam na pustynną planetę Regis III, gdzie musi zbadać sprawę zaginionego statku. Premiera jeszcze w tym roku. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]