Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

04.04.2022
Czyta się kilka minut
29 marca – 4 kwietnia
Fot. Materiały prasowe
Z

ZAGADKI IBRU

Sundog, w którym pracują osoby związane wcześniej m.in. z firmą CD Projekt, tworzy grę na podstawie powieści Olgi Tokarczuk „Anna In w grobowcach świata”. Gra będzie nosić tytuł „Ibru” i ma mieć formę detektywistycznego RPG. Przedstawiono już pierwsze wizualizacje oraz projekty postaci. Współscenarzystką „Ibru” będzie sama noblistka.

SZYFRY IPN

Tymczasem swoją prapremierę miał pierwszy projekt gamingowy Biura Nowych Technologii IPN. Uczestnicy „Gry szyfrów” wcielają się w żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r., a ich zadaniem jest „uratowanie Europy przed komunistycznym zniewoleniem”. „Gra” zostanie udostępniona bezpłatnie na platformie Steam 21 kwietnia. Rozwiązania w niej zastosowane powstały na bazie materiałów źródłowych, a przedmioty, którymi posługują się gracze – odwzorowane z historycznych eksponatów.

NIESPODZIANKI ARTE

Od tygodnia platforma Arte.tv prezentuje widzom klasyki kina europejskiego. Selekcja dwudziestu tytułów odbyła się we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmotek Europejskich. Wszystkie filmy są świeżo odrestaurowane i dostępne bezpłatnie z napisami w sześciu językach.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]