Reklama

W cieniu piramid

W cieniu piramid

09.10.2005
Czyta się kilka minut
Uderza mnie naskórkowość naszej ziemskiej cywilizacji. Kiedy żywioły się zbudzą albo my, ludzie, obudzimy je do działania, nagle się okazuje, że wszystkie potęgi świata są właściwie niczym.
N

Najlepszy tego dowód mieliśmy właśnie w Stanach Zjednoczonych. Pokłosie obu huraganów bardzo jest obfite i raczej ponure dla Busha i jego administracji; chyba od czasu wojny wietnamskiej i awantury Watergate nie było tak gwałtownej fali krytyki urzędującego prezydenta. Media zbudziły się na dobre pod wpływem Katriny i Rity i krytykują nie tylko okropną niewydolność władz w reagowaniu na kataklizm. Przypominają też, że Bush nie chciał podpisać protokołu z Kioto przewidującego ograniczenie emisji gazów do atmosfery, a nie chciał tego zrobić, ponieważ jest zakładnikiem wielkiego przemysłu.

Oczywiście szkodliwe substancje, które Stany Zjednoczone wciskały w atmosferę, zapewne w drobnym tylko procencie decydują o globalnych zmianach klimatu. Można jednak zasadnie powiedzieć tak: gdyby już od kilku lat konsekwentnie wyhamowywano emisję gazów cieplarnianych,...

6539

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]