Reklama

Ustawa do śmieci

Ustawa do śmieci

03.12.2012
Czyta się kilka minut
To ewenement na skalę światową, by premier frontalnie krytykował ustawę, której powstanie tak mocno wspierał.
P

Podczas spotkania z podlaskimi działaczami PO Donald Tusk nie zostawił suchej nitki na władzach Białegostoku, które nadchodzący podatek śmieciowy chcą naliczać od gospodarstwa domowego. Nie bez racji – jeśli pomysł wejdzie w życie, ubogi i oszczędny emeryt zapłaci za wywóz śmieci tyle samo, co duża rodzina. Kłopot w tym, że za takie rozwiązanie odpowiedzialny jest szef rządu.

Prawdopodobnie w nawale pracy Donald Tusk zapomniał o historii ustawy z 2011 r., regulującej gospodarkę odpadami – ustawy koniecznej, jeśli zważyć, że według szacunków ok. 20 proc. Polaków nie płaci za produkowane przez siebie śmieci. Gospodarka odpadami w Polsce przypomina zarządzanie stajnią Augiasza. Do niedawna w kraju były gminy, w których umowę na wywóz odpadów podpisywało 10 proc. gospodarstw domowych. Zgodnie z przyjętymi zobowiązaniami musimy do połowy 2013 r. ograniczyć masę biodegradowalnych...

3477

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]