Reklama

Urodziny z dzidą

Urodziny z dzidą

03.11.2009
Czyta się kilka minut
Daleki znajomy podzielił się ze mną kilkoma obserwacjami na temat kinderbali. Oto jego wyznania. Nie jestem żadnym geniuszem - zagaił mój rozmówca - ale przynajmniej wiem, jak rozwiązać problem finansowania instytucji kulturalnych. - Tak? - spytałem. - Mhm - potwierdził i dodał szeptem: - Urodziny!
Balanga u Mikołaja, pierwszoklasisty. Katowice, marzec 2009 r. /fot. Anna Wcisło
C

Czas torby cukierków

- Pamięta pan czasy, gdy chodziliśmy do szkoły? W dniu urodzin dzieciak brał torbę cukierków, koledzy śpiewali rozwlekłe "Sto lat", starając się przeciągnąć ceremonię przynajmniej na pół lekcji, potem jeszcze "szczęścia, zdrowia, pomyślności" i po sprawie. Pomijając konieczność kupienia cukierków, rodzice nie mieli z tym wiele kłopotu.

A dzisiaj? Mam dziecko w pierwszej klasie, więc mogę panu opowiedzieć. Po pierwsze, oprócz "Sto lat" śpiewają jeszcze "Happy Birthday", więc mogą przeputać całą godzinę lekcyjną. Ale to nie jest problem. Gorzej, że rozpowszechnił się zwyczaj organizowania kinderbali dla całej klasy.

Całej! Czy miałby pan odwagę wpuścić do domu trzydzieścioro pierwszoklasistów? Nasi znajomi popełnili ten błąd. Huragan Katrina do spółki z brygadą CBA nie spowodowałyby takich zniszczeń. Gospodarze opowiadali, że...

7525

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]