Reklama

Unia nie na ratunek

Unia nie na ratunek

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Szefowie rządów Unii trzykrotnie zwiększyli budżet prowadzonej na Morzu Śródziemnym operacji patrolowej „Tryton”.
P

Podczas nadzwyczajnego szczytu w Brukseli – zwołanego po tym, gdy w tydzień utonęło 1,2 tys. uchodźców – politycy uznali, że priorytetem Unii będzie „zapobieganie kolejnym przypadkom śmierci”, „wzmocnienie obecności na morzu” i „walka z przemytnikami ludzi”. Mimo licznych apeli organizacji praw człowieka o rozpoczęcie na morzu dużej operacji poszukiwawczo-ratowniczej, „Tryton” pozostanie misją ochrony granic. Od stycznia utonęło ponad 1750 migrantów: 30 razy więcej niż w tym samym okresie 2014 r. (o uchodźcach w Europie patrz dział Świat). ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]