Reklama

Ulica Samorządowa

Ulica Samorządowa

30.10.2006
Czyta się kilka minut
Warszawskie gminy żyją wielką polityką. Warszawiacy woleliby, by zamiast polityką, władze lokalne zajęły się trudnościami życia w stołecznym mieście.
-

- Żeby tylko nowi radni doszli do porozumienia z tym cmentarzem - martwi się Helena Poniatowska z Wawra, dzielnicy Warszawy. - Tu mamy jeden cmentarz - kobieta wychodzi przed dom i wskazuje ręką na pobliski mur. - A po drugiej stronie osiedla drugi. Teraz chcą nam kolejny zafundować. Między grobami będziemy mieszkać. Dobrze, że chociaż drogę do kościoła zrobili, bo te trumienki tylko bum, bum - tak latały po kamieniach, że w domu było słychać, jak zmarli w karawanach się obijają.

Żeby tylko polityki u nas nie było...

Ulica Samorządowa w Warszawie to krótka piaszczysta alejka. Trochę domków jednorodzinnych, klub kultury, plac zabaw. Co rano z każdego z domów ktoś idzie na przystanek autobusowy. Tu, pod zrujnowaną wiatą, prawie zawsze czeka grupa z teczkami, torbami, plecakami. Do centrum z powodu korków będą jechać ponad...

6478

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]