Reklama

Tu szukam wiary

Tu szukam wiary

11.05.2010
Czyta się kilka minut
Robimy to po to, żeby bezdomni mogli spotkać Jezusa, a nie po to, żeby wyszli z bezdomności - mówią kapucyni prowadzący dla nich rekolekcje.
J

Jacka poznałem od razu. Pamiętałem go jeszcze z podstawówki, chodził o klasę wyżej. A w latach 90. mijaliśmy się w centrum Lublina. - Chyba mieścił się wtedy w dziesiątce najbogatszych w mieście - mówi. Teraz zbiera puszki, stal, żeliwo, złom. Od rana do 15.30, bo o 16 zamykają skup. Od zeszłego lata nocuje na klatkach schodowych.

Tomek nazywa siebie "bezdomnym z meldunkiem". Ma mieszkanie, w którym nie chce mieszkać. - Bo to zwykła melina. A on nie pije. 11 lat temu miał przeszczep wątroby. - Słyszałeś o chorobie Wilsona? Genetyczna.

Marek zdradza, że wcale nie jest bezdomny. Ma dom i własną firmę. - Wbiłem się w to środowisko na własne życzenie, bo chciałem napisać książkę, mam wydawcę. Pokazuje teczkę pełną zapisków i ankiet zebranych od listopada. A co z firmą? - Dałem ludziom postojowe. Nie wierzysz? Bo nie mam zębów? Spadłem ze schodów....

5647

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]