Reklama

Ładowanie...

Tu szukam wiary

11.05.2010
Czyta się kilka minut
Robimy to po to, żeby bezdomni mogli spotkać Jezusa, a nie po to, żeby wyszli z bezdomności - mówią kapucyni prowadzący dla nich rekolekcje.
J

Jacka poznałem od razu. Pamiętałem go jeszcze z podstawówki, chodził o klasę wyżej. A w latach 90. mijaliśmy się w centrum Lublina. - Chyba mieścił się wtedy w dziesiątce najbogatszych w mieście - mówi. Teraz zbiera puszki, stal, żeliwo, złom. Od rana do 15.30, bo o 16 zamykają skup. Od zeszłego lata nocuje na klatkach schodowych.

Tomek nazywa siebie "bezdomnym z meldunkiem". Ma mieszkanie, w którym nie chce mieszkać. - Bo to zwykła melina. A on nie pije. 11 lat temu miał przeszczep wątroby. - Słyszałeś o chorobie Wilsona? Genetyczna.

Marek zdradza, że wcale nie jest bezdomny. Ma dom i własną firmę. - Wbiłem się w to środowisko na własne życzenie, bo chciałem napisać książkę, mam wydawcę. Pokazuje teczkę pełną zapisków i ankiet zebranych od listopada. A co z firmą? - Dałem ludziom postojowe. Nie wierzysz? Bo nie mam zębów? Spadłem ze schodów....

5647

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]