Reklama

Ładowanie...

Budujemy arkę

21.11.2016
Czyta się kilka minut
Adriana Porowska, pracownik socjalny: Nie rozumiem, jak my, chrześcijanie, możemy się zgadzać na stereotypy o bezdomnych.
Adriana Porowska ze swoimi podopiecznymi buduje jacht. Ursus, 16 listopada 2016 r. Fot. Filip Klimaszewski dla „TP”
B

BŁAŻEJ STRZELCZYK: Co Wy tam budujecie?

ADRIANA POROWSKA: Jacht pełnomorski.

Na Ursusie, w Warszawie?

Można powiedzieć, że w centrum Polski.

No i po co?

Chcemy opłynąć świat. Od 2006 r. budujemy, a w zasadzie robią to nasi bezdomni panowie.

Za poważną pracę by się wzięli, a nie jacht budować. 

Słyszałam takie teksty od samego początku tego, powiedzmy, przedsięwzięcia. Ludzie mówili na przykład, żebyśmy domy budowali, a nie statki.

I jak Pani reagowała?

Głównie śmiechem. Nie mam zamiaru przekonywać nieprzekonanych. Bo i po co?

Dalej nie wiem, po co wam jacht.
Statek zmienia sposób myślenia o osobach bezdomnych i niesieniu im pomocy. To, co robimy przy ulicy Traktorzystów w Warszawie, świetnie...

15674

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]