Reklama

Ładowanie...

Trup na Dębnikach

24.10.2016
Czyta się kilka minut
Naprzeciw Wawelu, na cyplu wcinającym się w zakole Wisły, stała kiedyś potężna neogotycka willa Rożnowskich. W roku 1895, w środę po Wielkanocy, u podnóża willi na wiślanym piasku znaleziono ciało młodej dziewczyny...
T

To początek drugiej powieści cyklu, którego bohaterką jest Zofia z Glodtów Szczupaczyńska, żona profesora anatomii krakowskiego uniwersytetu. Bezdzietna, znudzona monotonną mieszczańską codziennością, wyznająca dosyć konserwatywne poglądy dama debiutowała jako detektyw w „Tajemnicy Domu Helclów”. Zdobywając pierwsze doświadczenia w tej niełatwej roli, wykazała się intuicją, dociekliwością i sprytem. Teraz prowadzenie prywatnego śledztwa idzie jej znacznie sprawniej, ma też powód, by zaangażować się w nie ze szczególną pasją – ofiara to jej była służąca, która właśnie z niezrozumiałych powodów złożyła wymówienie.

W poprzedniej książce sporo miejsca zajęło wprowadzenie na scenę głównej postaci, przedstawienie jej charakteru i ukrytych pasji, a także sportretowanie środowiska, w którym Zofia się obraca. W „Rozdartej zasłonie” wypadki toczą się zdecydowanie szybciej, a profesorowa...

2867

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]