Reklama

Ładowanie...

Rzymski pałac dla mas

Rzymski pałac dla mas

20.06.2022
Czyta się kilka minut
Palazzo Della Rovere nie będzie już luksusowym hotelem.
Wikimedia Commons
R

Renesansowa kamienica przy Via della Conciliazione, dwa kroki od Watykanu, z dwupoziomowym dziedzińcem i freskami Pinturicchia, ma być dostępna dla przeciętnego turysty-pielgrzyma, zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami i imigrantów oraz prowadzić kuchnię dla ubogich. Tak postanowił zakon bożogrobców, właściciel obiektu, w porozumieniu z papieżem Franciszkiem.

Pałac wybudowany w 1490 r. na rodzinną rezydencję kard. Dominika Della Rovere w połowie XVII w. został wykupiony przez zakon penitencjarzy. Po II wojnie światowej przejęli go bożogrobcy, oddając jedno skrzydło na hotel, popularny wśród kardynałów, artystów, polityków i przedstawicieli świata finansów. Zamknięto go w 2018 r., na czas remontu, a obecnie zaczęły się poszukiwania nowego dzierżawcy, który spełni nietypowe warunki właścicieli. Rzymski dziennik „Il Messaggero” podaje, że największe szanse ma jedna z hotelarskich firm Billa Gatesa. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]