Reklama

To wszystko nieprawda?

To wszystko nieprawda?

22.11.2011
Czyta się kilka minut
Miał rację Robert Pazik: to wyglądało zupełnie inaczej.
R

Robert Pazik, skazany za zabójstwo Krzysztofa Olewnika, milczał podczas całego procesu porywaczy na przełomie 2007 i 2008 r. Do niczego się nie przyznawał. Już po ogłoszeniu wyroku wykrzyknął tylko: "To wszystko nieprawda. To wyglądało zupełnie inaczej". Nie dowiemy się nigdy, co miał na myśli, bo kilka miesięcy później znaleziono go powieszonego w swojej celi.

Dziś prokuratorzy przyznają rację Pazikowi i mówią wprost, że zniknięcie Krzysztofa Olewnika wcale nie wyglądało tak, jak do tej pory sądziliśmy. Dwa elementy są pewne: że Krzysztof Olewnik był więziony w nieludzkich warunkach oraz że został bestialsko zamordowany. Nie wiemy, jak wyglądał początek.

Kilka dni temu policjanci i prokuratorzy prowadzący śledztwo znienacka, o szóstej rano, wkroczyli do mieszkań, domów i firm rodziny Olewników. Szukali oryginałów nagrań rozmów z porywaczami;...

3437

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]