Reklama

Ładowanie...

Tex się nie łamie. Nasza relacja z Lucca Comics

z Lukki
14.11.2022
Czyta się kilka minut
Każda włoska księgarnia ma rozbudowany dział z komiksami, a największe włoskie muzea, z Galerią Uffizi na czele, eksponują dzieła najwybitniejszych włoskich autorów komiksu.
Przed kościołem San Michele in Foro, Lukka, październik 2022 r. Fot. BARTOSZ HLEBOWICZ
D

Dziki Zachód, japońska fantastyka, polski Wiedźmin i Cyberpunk, potem kilka minut w dżungli Willowa i interaktywnym świecie Avatara. Spotkania z Timem Burtonem, Robertem Saviano i Nagabe. Wystawy Chrisa Riddella i Diabolique, salony gier w karty, miliony komiksów, setki renomowanych i początkujących wydawców. Przez pięć dni średniowieczne centrum Lukki zamieniło się w wielkie święto kultury popularnej – targi komiksu i gier, tych tradycyjnych i wideo.

Oficjalna nazwa targów to Lucca Comics&Games, ale ludzie zwykle skracają ją do Lucca Comics, a nawet tylko do Lucca, bo toskańska perła architektury kojarzy się dziś także z najważniejszym świętem kultury popularnej w Italii, odbywającym się tu od ponad pół wieku. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „HOPE”.

Porównywalne są na świecie tylko dwie imprezy – Comiket w Tokio i Comic Con w San Diego. Na pięciodniową imprezę w...

17558

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]