Reklama

Terror z Bundeswehry

Terror z Bundeswehry

16.05.2017
Czyta się kilka minut
Trzech Niemców, w tym dwóch oficerów, oskarżono o planowanie zamachów na czołowych polityków w państwie. Chcieli w ten sposób obrócić Niemców przeciw uchodźcom.
N

Nie wiadomo, jak potoczyłaby się ta historia, gdyby w połowie stycznia ekipa sprzątająca toaletę na lotnisku w Wiedniu nie znalazła schowanego w niej pistoletu. Tylko dzięki temu na światło dzienne wyszedł spisek, którego przebieg zaskakuje niczym nieprawdopodobny kryminał. Ale ta historia jest prawdziwa co więcej mogła kosztować życie czołowych polityków.

Fałszywy Syryjczyk

Zacznijmy w grudniu 2015 r., w miejscowości Zirndorf pod Norymbergą. To tu niejaki David Benjamin rejestruje się jako uchodźca. Deklaruje, że jest syryjskim chrześcijaninem i uciekł z Aleppo po tym, jak terroryści z tzw. Państwa Islamskiego napadli na rodzinną farmę i zabili jego ojca. Sam też miał być ranny. Poza tym żydowsko brzmiące imię miało go narażać na dalsze niebezpieczeństwo. Wypełnia wniosek o azyl. Jego historia jest jedną z 696 tys., jakie w 2016 r. zbada Urząd ds....

5386

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]