Reklama

Teologia i klimat

Teologia i klimat

31.05.2006
Czyta się kilka minut
Na spotkanie ekumeniczne z Benedyktem XVI przybyło znacznie więcej wiernych, niż mogła pomieścić niewielka świątynia. Wśród kilkuset osób była tylko garstka parafian - za to bardzo dumnych z takiego wyróżnienia.
-

- Raz w miesiącu mamy tu nabożeństwo ekumeniczne, a katolickich księży z sąsiednich parafii też wszystkich znamy - mówi starsze małżeństwo, zaznaczając, że ekumenizmem żyją na co dzień, a nie tylko podczas papieskich wizyt. Nie kryją nadziei, że obecność i słowa Benedykta będą kolejnym krokiem do zmniejszenia różnic między Kościołami: - Jak to dobrze, że powiedział o małżeństwach mieszanych, bo do tej pory to tylko chrzest uznano.

Na to, że zwróci uwagę również na takie problemy, miał nadzieję jeszcze przed spotkaniem prawosławny teolog Michał Klinger: - Tolerancja jest warunkiem koniecznym, żeby ułatwić ludziom ich własny dialog, np. żeby małżeństwa mogły się zwrócić ku swoim problemom, żeby nie były prowokowane przeciwko sobie przez jakieś zobowiązania kościelne.

O tym, że tolerancja jest potrzebna, ale że Kościół musi zrobić krok dalej,...

5732

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]