Reklama

Ten jeden tekst

Ten jeden tekst

26.03.2012
Czyta się kilka minut
W poprzednim numerze „Tygodnika” wiele tekstów, o których potem nie sposób nie myśleć. Ale wśród nich jeden nie daje mi spokoju.
T

To (na stronie „Tygodnika Czytelników”) dwuszpaltowy list do redakcji profesora Jana Stanka z Instytutu Fizyki UJ, zatytułowany „Nie byłem »Lwem«”.

Siedem lat temu krakowski IPN dostarczył działaczce Solidarności, uznanej za pokrzywdzoną, notę z nazwiskami uznanych przez tenże IPN za tych, którzy na nią donosili. Działaczka natychmiast opublikowała wszystkie nazwiska. Po siedmiu latach, po zbadaniu sprawy, całkowita niewinność jednego z nich, właśnie profesora Stanka, została przez tenże IPN potwierdzona i też ogłoszona. Że działaczka Solidarności zareagowała na to filozoficznie („gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą”), o czym z goryczą napisał w „Tygodniku” Marian Stala, i że nie przeprosiła ani słowem, to już wiemy. Ale mnie prześladuje pytanie: a co z krakowskim IPN-em? Też udał, że wszystko w porządku, najpierw zniesławienie, a po latach unieważnienie zniesławienia, czego...

2159

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]