Reklama

Ładowanie...

Tęczowa trybuna

08.03.2011
Czyta się kilka minut
Mam duży problem z najnowszym spektaklem duetu Demirski-Strzępka. Nie chodzi o to, że trudno mi się ze spektaklem zgodzić. Przeciwnie: chodzi właśnie o łatwość, z jaką mógłbym mu przyklasnąć.
W

Wyjściowy pomysł jest z życia wzięty: grupa warszawskich homoseksualistów wyszła z inicjatywą zorganizowania na stadionach Euro 2012 tęczowej trybuny. To "getto" jest pomysłem po prostu racjonalnym, jeśli weźmiemy pod uwagę homofoniczne (mówiąc kolokwialnie) nastroje stadionowe. Demirski/Strzępka perturbacje związane z wcieleniem inicjatywy w życie uczynili fabularną kanwą najnowszego spektaklu: pomysł grupy homoseksualistów napotyka na rozliczne problemy, częściowo wynikające z ich własnej inercji, będące przede wszystkim efektem skandalicznej ignorancji władzy w osobie Pani Prezydent (Warszawy) i Urzędnika.

Pani Prezydent protestuje, mówiąc, że "już jedno getto w Warszawie mieliśmy"; w spektaklu powraca kwestia trudnego coming-outu, tutaj ujętego w figurę "wyjścia z szafy". Tak ostro ustawiony problem homoseksualnej "inności" zderzony zostaje z ...

6921

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]