Reklama

Tęczowa trybuna

Tęczowa trybuna

08.03.2011
Czyta się kilka minut
Mam duży problem z najnowszym spektaklem duetu Demirski-Strzępka. Nie chodzi o to, że trudno mi się ze spektaklem zgodzić. Przeciwnie: chodzi właśnie o łatwość, z jaką mógłbym mu przyklasnąć.
W

Wyjściowy pomysł jest z życia wzięty: grupa warszawskich homoseksualistów wyszła z inicjatywą zorganizowania na stadionach Euro 2012 tęczowej trybuny. To "getto" jest pomysłem po prostu racjonalnym, jeśli weźmiemy pod uwagę homofoniczne (mówiąc kolokwialnie) nastroje stadionowe. Demirski/Strzępka perturbacje związane z wcieleniem inicjatywy w życie uczynili fabularną kanwą najnowszego spektaklu: pomysł grupy homoseksualistów napotyka na rozliczne problemy, częściowo wynikające z ich własnej inercji, będące przede wszystkim efektem skandalicznej ignorancji władzy w osobie Pani Prezydent (Warszawy) i Urzędnika.

Pani Prezydent protestuje, mówiąc, że "już jedno getto w Warszawie mieliśmy"; w spektaklu powraca kwestia trudnego coming-outu, tutaj ujętego w figurę "wyjścia z szafy". Tak ostro ustawiony problem homoseksualnej "inności" zderzony zostaje z ...

6921

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]