Reklama

Tęcza–Pietuszki

Tęcza–Pietuszki

02.11.2014
Czyta się kilka minut
Wszyscy mówią Kreml, Kreml.
O

Od wszystkich o nim słyszałem, ale sam nie widziałem go ani razu”. Tysiące razy pijany lub na kacu Wieniedikt Jerofiejew przechodził Moskwę. Z północy na południe. Z zachodu na wschód. Po przekątnej i jak tylko się dało, ale ani razu nie zobaczył Kremla. A zawsze, kiedy go szukał, znajdował Dworzec Kurski. Z czasem, gdy chciał dostać się na Kurski, szedł na Kreml i bez pudła trafiał na dworzec.
Ja w Warszawie mam zupełnie inaczej. Mogę przemierzać miasto w dowolnym stanie. O każdej porze roku. Świt lub mrok. Zawsze trafię pod Tęczę na placu Zbawiciela. Mam znacznie gorzej niż Jerofiejew, bo nawet kiedy chcę Tęczę ominąć i na przekór sobie mówię: „Idę pod Tęczę”, oczywiście trafiam do niej jak po sznurku.
Tęczę zastaję w różnym stanie. To połyskuje kolorami, to znów straszy nadpalonym plastykiem i poczerniałymi kośćmi metalowego szkieletu. Jako że zbliża się 11 listopada,...

5071

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]