Reklama

Ładowanie...

Teatr na rozdrożu

14.01.2013
Czyta się kilka minut
Bywa, że terapeuci wskazują sobie palcami aktorów na scenie i nie mogą się nadziwić: przecież ona nigdy się nie uśmiecha, on nigdy nie stoi tak wyprostowany!
Rys. Zygmunt Januszewski
S

Scena – to plątanina drzew i konarów. Pomiędzy nimi błądzi, jakby czegoś szukał w gęstwinie, samotny bohater. Nie trzyma rytmu: to przystaje, to siada, tańczy lub skacze. Płacze i się śmieje, boi się oraz jest odważny, w tym samym czasie i miejscu.

Scena – to niedawno wyremontowany, secesyjny teatr na przedmieściach miasta. Stoi na skraju dużego parku, którym obsadzono jeszcze kilkanaście innych, wybudowanych przed stuleciem pawilonów.

Wiele lat później przed teatrem wytyczono rondo i cztery odchodzące od niego drogi. Postawiono znaki ze strzałkami. Jak ten wskazujący w głąb zabudowań: „IZBA PRZYJĘĆ”.

ŚWIADOMOŚĆ

W Szpitalu Specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie-Kobierzynie chorujący marzą o zwykłym życiu. Na przykład takim, w którym, gdy się rano budzisz, to aż do wieczora każdą czynność, wszystko, przeżywasz świadomie.

...
10370

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]