Reklama

Taniec w nowych butach

Taniec w nowych butach

18.02.2008
Czyta się kilka minut
To była wyłącznie nasza decyzja. Potem dopiero oznajmienie rodzicom. I nie żadne "proszę państwa o jej rękę, tylko "chcieliśmy wam powiedzieć, że się zaręczyliśmy.
C

Człowiek najwyraźniej zawsze potrzebował tego okresu. Etap przejściowy poprzedzający zawarcie małżeństwa istnieje nieprzerwanie od głębokiej starożytności. Jak wygląda w epoce ponowoczesnej?

Monika i Tomek Królowie mają po 26 lat. Poznali się na pieszej pielgrzymce do Częstochowy cztery lata temu. Zaczęli się spotykać. Co roku w sierpniu wracali na Jasną Górę. Za czwartym razem odmówili na jasnogórskich wałach wspólną modlitwę, po czym Tomek uklęknął i założył Monice pierścionek na palec. Przygodni gapie bili im brawo. Potem oboje poszli na Mszę.

Aneta Gądek ma 30 lat. Jest adiunktem na krakowskiej AGH. Doktorat zdążyła zrobić, zanim poznała Jarka. Wtedy chciała być sama i dobrze jej z tym było po kilku nieudanych związkach i czasie emocjonalnej niepewności. Któregoś dnia zadzwoniła jednak do przyjaciółki. Odebrał jej brat, gadali godzinę,...

14901

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]