Reklama

Tajemnica zielonego promienia

Tajemnica zielonego promienia

15.02.2008
Czyta się kilka minut
Nie dotkniesz ich, nie włożysz palca, nie zobaczysz. A jednak dzieją się nieustannie. Przyczajone niczym kot, w każdej chwili gotowe do skoku z nieba na ziemię: cuda codzienne. O tym, jak odmieniają nasze życie, opowiadają bohaterowie tych historii.
C

Cud ulicznej kałuży

Przed cudem Magdalena Golanowska, z zawodu sekretarka, wiodła w Pruszkowie zwyczajne życie: ani ciężkie, ani lekkie. Było w nim miejsce na dwoje dzieci, męża i dwa psy. Za niezwyczajny w tym życiu można uznać tylko fakt, że starszą córkę urodziła, gdy miała 16 lat. Dlatego od małego wkładała dzieciom do głowy: - Wy mojego błędu nie zróbcie.

Jest wiosna 2005 r. Magda myje naczynia po kolacji. W drzwiach kuchni staje Adam, jej syn. "Mamo - mówi - poznałem dziewczynę. Wpadliśmy".

I tak ani ciężkie, ani lekkie życie Magdy w jednej chwili zaczyna ważyć tonę - talerz roztrzaskuje się o podłogę. - Powiedziałam: to dziecko nie może się urodzić.

Gdyż przed cudem przerwane życie nie wydawało się Magdzie mniejszym złem niż życie zrujnowane.

Ale Adam wpada w furię,...

25671

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]