Reklama

Tajemnica zielonego promienia

Tajemnica zielonego promienia

15.02.2008
Czyta się kilka minut
Nie dotkniesz ich, nie włożysz palca, nie zobaczysz. A jednak dzieją się nieustannie. Przyczajone niczym kot, w każdej chwili gotowe do skoku z nieba na ziemię: cuda codzienne. O tym, jak odmieniają nasze życie, opowiadają bohaterowie tych historii.
C

Cud ulicznej kałuży

Przed cudem Magdalena Golanowska, z zawodu sekretarka, wiodła w Pruszkowie zwyczajne życie: ani ciężkie, ani lekkie. Było w nim miejsce na dwoje dzieci, męża i dwa psy. Za niezwyczajny w tym życiu można uznać tylko fakt, że starszą córkę urodziła, gdy miała 16 lat. Dlatego od małego wkładała dzieciom do głowy: - Wy mojego błędu nie zróbcie.

Jest wiosna 2005 r. Magda myje naczynia po kolacji. W drzwiach kuchni staje Adam, jej syn. "Mamo - mówi - poznałem dziewczynę. Wpadliśmy".

I tak ani ciężkie, ani lekkie życie Magdy w jednej chwili zaczyna ważyć tonę - talerz roztrzaskuje się o podłogę. - Powiedziałam: to dziecko nie może się urodzić.

Gdyż przed cudem przerwane życie nie wydawało się Magdzie mniejszym złem niż życie zrujnowane.

Ale Adam wpada w furię,...

25671

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]