Reklama

Tajemnica Trójcy

Tajemnica Trójcy

14.05.2016
Czyta się kilka minut
Jest to jedna z ostatnich homilii ks. Józefa Tischnera wygłoszonych przed operacją krtani.
Fot. Anna Pietuszko / FORUM
I

Istnieje coś takiego jak pięć prawd wiary. Są to prawdy, o których mówi się, że są człowiekowi do zbawienia konieczne. I wśród tych prawd wiary, koniecznych do zbawienia, jest prawda o Trójcy Świętej. Wygląda na to, że aby człowiek mógł się zbawić, nie wystarczy po prostu wierzyć w jednego Boga. Trzeba wierzyć, że Bóg jest jeden w Trójcy Świętej.

Kiedy rozmawiamy z ludźmi na temat wiary, to najczęściej mówią nam o tym, że mają trudności z wiarą w Boga. W ogóle już do Trójcy Świętej się nie dochodzi. Wydaje się im bowiem, że jeżeli uwierzą w Boga, to jakby problem zostanie rozwiązany. Jakby sprawa Trójcy Świętej nie wchodziła w ogóle w grę. Tymczasem kiedy popatrzymy na historię, zwłaszcza na pierwsze wieki chrześcijaństwa, widzimy, jak ogromną batalię stoczył Kościół w sprawie Trójcy Świętej. Jakby ta sprawa Trójcy Świętej była dla Kościoła sprawą wówczas najważniejszą. Jakby...

7037

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]