Reklama

Szopka z piasku

Szopka z piasku

10.12.2018
Czyta się kilka minut
700 ton piasku zużyto na wykonanie szopki, którą w ubiegły czwartek odsłonięto na watykańskim placu św. Piotra.
PIERPAOLO SCAVUZZO / AGF / REX / SHUTTERSTOCK / EAST NEWS
M

Materiał przywieziono z Jesolo k. Wenecji, gdzie od 20 lat organizowane są międzynarodowe zawody w piaskowej rzeźbie. Nad szopką – o wysokości 5 m, długości 15 m i głębokości 6 m – przez dwa tygodnie pracowało czterech rzeźbiarzy: Richard Varano (USA), Ilija Filimoncew (Rosja), Susanne Ruseler (Holandia) i Radovan Živny (Czechy). Dzieła wykonane z mokrego piasku z minimalną domieszką mułu mogą przetrwać nawet kilka lat (dodatkowo zabezpiecza się je drobinami rozpylonego kleju). ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]