Reklama

Szlak wierności

Szlak wierności

27.03.2006
Czyta się kilka minut
Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie przyobleczeni w moc z wysoka.Łk 25, 49.
R

Rozstając się z uczniami, Jezus nie straszył ich ogromem nadchodzących zagrożeń. Nie mówił o bliźnich, którzy zawiodą. Nie sporządzał profilaktycznie listy kandydatów na nowych Judaszów. Nie traktował miasta jako oblężonej twierdzy, lecz czynił z niego miejsce apostolskiego posłania. Zamiast poczucia sierocej nostalgii kształtował w uczniach postawę ufnej, solidarnej więzi. Podstawową uwagę kierował na moc z wysoka, która poprowadzi szlakiem wierności ku nowym miastom i odległym lądom. Jej obecność pozwoli przyjmować ze spokojem ból rozłąki i nieść światu świadectwo wiernej pamięci.

Jesteśmy pokoleniem, do którego odnoszą się te same słowa posłania - na szlaku wierności przesłaniu Jana Pawła II. Trzeba nam ciągle przezwyciężać poczucie lęku, aby nieść bliźnim tę Ewangelię nadziei, którą papież Polak krzepił nasze serca. Nie wolno dopuścić, by zbrzydły nam...

1520

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]