Reklama

Szkoda wycieczki!

Szkoda wycieczki!

11.01.2015
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
w

wybrałem się za wschodnią granicę, żeby po sąsiedzku odwiedzić braci i siostry w kuszeniu. Zresztą podróże kształcą. A kierując się inną starą maksymą, taką mianowicie, żeby uczyć się od wroga – nie omieszkałem zadośćuczynić niedzielnym obowiązkom i wstąpiłem do kościoła. Miejsce: łacińska katedra w mieście zwanym grodem lwa, Leopolis. Pora wieczorna, liturgia po nadwiślańsku. Dzień, w którym słudzy Nieprzyjaciela czczą przeklętą Rodzinę.
Nieco spóźniony przemknąłem boczną nawą aż do prezbiterium, padłem na kolana, nabożną przybrałem minę, przeżegnałem się zamaszyście, a potem wygodnie rozsiadłem się w dębowych stallach pachnących kadzidłem i barokiem. Obca mi fałszywa skromność; lubię zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w kościołach. Szybko jednak zapadłem w drzemkę, bo nudzą mnie katolickie czary-mary. Od samego początku zainteresowany byłem wyłącznie kazaniem –...

4039

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Chodzi tu o ten "piękny" egzorcyzm do Michałka czyli: "Święty Michale Archaniele broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromi, pokornie prosimy. A Ty, Książe wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen." -pierwsze zdanie jest naturalne, następne to już czysta mowa nienawiści i przypomina modlitwę Karguli z "samych swoich" czyli "A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy". Reasumując kiedy prosimy silniejszego by nas ochronił przed prześladowcą to jest to rzecz naturalna, ale gdy prosimy "usilnie" by temu prześladowcy zgotował najgorszą z tortur jaką w ogóle możemy sobie wyobrazić, to jest to już nienawiść, przecież to oczywiste. Wiadomo natomiast jak powstaje największe zło na ziemi? musi mieć moralne uzasadnienie i emocjonalny bagaż nienawiści, bo inaczej trudno namówić by na szerszą skalę ludzkie plemię się wzajemnie wyniszczało i prześladowało, jeśli nie ma w tym szerszego interesu. Dziś niech nienawidzą Szatana, jutro delikatnie się podpowie, że słudzy Szatana i Szatan to jedno, pojutrze wskaże się sługi szatańskie, a potem poda zapałki i ku chwale Szatana (oczywiście wmówi się że ku chwale Boga, ale my wiemy ku czyjej) wróci się do wycinania i prześladowania heretyków i innego tałatajstwa, jest dobrze, jest bardzo dobrze, znaczy jest źle, czyli tak jak ma być.

za Polska Newsweek artykuł "Mariupol - strażnicy Ukrainy bronią kraju przed "rosyjskim szatanem"": "Dmytro Korczyński, twórca batalionu Św. Marii złożonego wyłącznie z chrześcijan. .... - Chrześcijaństwo powinno być praktykowane jak w XIII wieku. Walka za wiarę jest najwspanialszą rzeczą, jaka może się przydarzyć w życiu człowieka. To powinno mieć miejsce na całym świecie, a przede wszystkim na Ukrainie – zapewnia z demonicznym uśmiechem. I dodaje: - Rosja jest zbyt silna. Możemy z nią walczyć tylko prowadząc krucjatę, nie biorąc udział w narodowowyzwoleńczym ruchu. Uważamy Rosję za siedlisko szatana, dlatego jako państwo powinna zostać zniszczona, a jej ludzie wyzwoleni." - jak już wspomniałem jest dobrze, jest wspaniale.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]