Reklama

Szanowni Koledzy

Szanowni Koledzy

26.11.2012
Czyta się kilka minut
Jesienią 2006 roku złożyliście mi propozycję przestudiowania materiałów byłej Służby Bezpieczeństwa, dotyczących inwigilacji „Tygodnika Powszechnego”.
Z

Zabiegaliście o moją zgodę, argumentując, że niepotwierdzone plotki krążące po Krakowie, a dotyczące niektórych redaktorów „TP”, utrudniają wam normalną pracę. Jak pamiętacie, opierałem się. Dla wszystkich było bowiem jasne, że jest to wiedza wysokiego ryzyka, tzn. że posłaniec ewentualnych złych wiadomości będzie miał kłopoty. Sądzę zresztą, że ta obawa powodowała, iż do tamtej pory nikt takich systematycznych badań nie podjął.

Pokonaliście wtedy moje obawy, zapewniając, że po publikacji książki dacie mi wszelkie niezbędne wsparcie. Nie oczekiwałem bezwarunkowego podzielania wszystkich moich ustaleń – to byłoby nonsensowne. Liczyłem jedynie na obronę prawa do głoszenia tego, co – na waszą, przecież, prośbę – ustaliłem w toku rzetelnej kwerendy i co sformułowałem w książce, o której w dobrej wierze nie da się powiedzieć, że pochopnie szafuje oskarżeniami.

Oczekiwałem...

3087

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]