Reklama

System ukarał dzieci

System ukarał dzieci

23.06.2009
Czyta się kilka minut
Beata Mirska, prezes Stowarzyszenia "Damy Radę": W Polsce nie ma ani jednego ośrodka państwowego dla małżeństw w sytuacji kryzysowej. Rozmawiała Elżbieta Isakiewicz
E

Elżbieta Isakiewicz: Co by się stało z rodziną Szukielów, gdyby nie ksiądz W.?

Beata Mirska: Strach pomyśleć. Historia ich tułaczki to dowód na porażkę systemu opieki społecznej.

W czym konkretnie zawinił system?

Przede wszystkim z zasady rozbija rodzinę. W Polsce nie ma ani jednego ośrodka państwowego dla małżeństw w sytuacji kryzysowej. Do mojego Stowarzyszenia trafiają zrozpaczeni ludzie, których rozdziela się według schematu zastosowanego na Szukielach: ojciec do noclegowni, matka gdzie indziej. Niedawno szukałam miejsca dla młodych ludzi, którzy mieszkali w jednym pokoju z chorym psychicznie ojcem alkoholikiem i uciekli po tym, jak ich pobił - a dziewczyna w ósmym miesiącu ciąży. Znalazłam po znajomości dopiero w jednej z organizacji pozarządowych.

Inne błędy?...

3982

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]