Reklama

Syria umiera

Syria umiera

27.02.2012
Czyta się kilka minut
Wszyscy wiedzą, że coś trzeba zrobić w sprawie Syrii, i nikt nie ma pomysłu, co by to miało być.
O

Od 11 miesięcy w tym kraju toczy się rewolucja przeciwko prezydentowi Baszirowi al-Asadowi, obecnie przeradzająca się w wojnę domową. Być może wkrótce oprze się ona na podziałach nie tylko politycznych, ale i religijnych. Widziano już jednak tyle rewolucji, szczególnie w ostatnim czasie w świecie arabskim... Są protestujący, jest opierający się reżim, czasem leje się krew. Zwykle jednak dzieje się coś, co daje nadzieję – rozmowy, negocjacje, presja społeczności międzynarodowej. W Syrii wydaje się, że nadzieja już umarła – dyplomacja nie ma żadnych szans, opinia międzynarodowa może sobie wyrażać oburzenie przez kolejny rok, interwencja (czyja? ONZ? NATO?) jest właściwie wykluczona. Odbyło się referendum w sprawie nowej konstytucji, uznane przez opozycję za farsę.

Nie dzieje się więc nic poza umieraniem. W ostatnich dniach cały świat usłyszał o dwóch śmierciach. Pierwsza to...

1400

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]