Święty spokój

Wiktor Sedlak, psychoanalityk: Bardzo kibicuję piłkarzom Evertonu. Jak wchodzą na boisko, to zawsze grają im hymn. Więc poprosiłem syna, żeby ten hymn puszczono, jak moją trumnę będą wnosić do...

Reklama

Święty spokój

Święty spokój

27.07.2020
Czyta się kilka minut
Wiktor Sedlak, psychoanalityk: Bardzo kibicuję piłkarzom Evertonu. Jak wchodzą na boisko, to zawsze grają im hymn. Więc poprosiłem syna, żeby ten hymn puszczono, jak moją trumnę będą wnosić do kościoła.
Warszawa, styczeń 2020 r. MIKOŁAJ GRYNBERG
J

JUSTYNA DĄBROWSKA: Ile masz lat, Wiktorze?

WIKTOR SEDLAK: W listopadzie skończyłem 69.

Spieszysz się do emerytury?

Dużo o tym myślę. Trzymam się z grupą kolegów, z którymi studiowałem psychologię – było nas dwanaście osób, co parę lat się spotykamy. Oni wszyscy dziesięć lat temu zaczęli już marzyć o emeryturze. Z naszej grupy tylko ja pracuję. Teraz jestem psychoanalitykiem szkoleniowym, czyli takim, który przygotowuje innych analityków do zawodu, i mam ich teraz troje. Zanim odejdę na emeryturę, muszę zakończyć pracę z nimi.

Mój syn mieszka w Turcji, córka w Portugalii, czasami myślę: ale byłoby fajnie pojechać do każdego z nich na sześć, osiem tygodni. Rano bym spokojnie pił kawę, wygrzewał się w słońcu… Tak, w ostatnich latach coraz wyraźniej mnie ciągnie do tej emerytury.

Do czego konkretnie?

No właśnie, dobre...

18414

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]