Reklama

Ładowanie...

Świat widziany z Off-u

23.04.2012
Czyta się kilka minut
Dorosłość jako źródło cierpień powraca w niezależnych filmach. Czy to odprysk nastrojów panujących w pokoleniu światowego kryzysu?
Kadr z filmu „Teddy Bear” Madsa Matthiesena Fot. Off Plus Camera
U

Uwikłanie w cielesność, problemy dorastania i lęk przed nim, a także przekleństwa wyobraźni i etyczne manipulacje były tematem tegorocznego konkursu międzynarodowego Off Plus Camery, festiwalu filmowego zakończonego w minioną niedzielę w Krakowie.

DRUGA STRONA NORMALNOŚCI

„Wytyczanie drogi” (jak brzmi nazwa konkursu) to zaledwie ułamek bogatego programu zorientowanego na nadrabianie zaległości, odkrywanie niszowych perełek, na warsztaty, wykłady i spotkania ze znanymi twórcami, ale właśnie pośród dwunastu konkursowych tytułów odnaleźć można było ideę festiwalu w swojej najczystszej postaci. Oglądając starannie wybrane konkursowe propozycje, nawet największy malkontent przyznać musiał, że to, co z zewnątrz przypominało huczną imprezę na cześć sponsorów i VIP-ów, zdecydowanie zyskiwało przy bliższym poznaniu. W konkursowych filmach czuło się ducha...

6213

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]