Reklama

Sulejmania

Sulejmania

28.09.2015
Czyta się kilka minut
Z pomocą pięćdziesięciu tysięcy aktorów Turcja podbiła cały świat. Polacy też się poddali: emitowany w publicznej telewizji serial „Wspaniałe stulecie” ogląda u nas średnio półtora miliona widzów.
Halit Ergenç (w środku) w roli Sulejmana Fot. playtvshow.net
J

Jest rok 1520. W rozległych lasach Manisy wraz ze świtą poluje 26-letni turecki książę Sulejman. Naprzeciw grupy pojawia się wojsko sułtana Selima I Groźnego. Czyżby ojciec znów chciał uśmiercić syna (raz już próbował, przysyłając mu w podarku zachwycający, ale zatruty kaftan)? Napięcie rośnie, okazuje się jednak, że żołnierze nie mają złych intencji. Przeciwnie. Przynoszą młodemu księciu wieść o śmierci ojca i padają na kolana przed nowym władcą Imperium Osmańskiego.
Pierwsza scena serialu „Wspaniałe stulecie” może wprowadzić w błąd. Wydaje się, że na ekranie dominować będzie walka, wojna i mężczyźni. Tymczasem to tylko wstęp do fascynującej, wielowątkowej, trzymającej w napięciu opowieści o polityce, miłości, dworskich intrygach i niezwykle silnych kobietach, która zgromadziła przed ekranami ponad 200 mln widzów.

Pycha Sulejmana

Jak to się stało...

11508

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]