Reklama

Straszne słowo na „f”

Straszne słowo na „f”

02.03.2015
Czyta się kilka minut
Ostatnią sensacją na rynku medialnym był spór „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Extra”. Z dnia na dzień okazało się, że siostrzane redakcje różnią się poglądami w kwestii fundamentalnej.
N

Na okładce marcowego wydania „WO Extra” zamieściły hasło „Dlaczego wkurzają nas feministki?”. W środku redaktor naczelna (napisałabym „redaktorka”, ale Aneta Borowiec podpisuje się w męskiej formie) wyjaśnia: „polskie feministki karmią się chorym zainteresowaniem, dyskusjami pełnymi jadu, sieją zamęt, podburzają”.

Kilka stron dalej opublikowano tekst Natalii Waloch, wymieniający wszystkie „grzechy feminizmu”. Jeszcze dalej – rekomendacje szminek: „Czerwone usta jako narzędzie walki feministek? Nurt tzw. szminkowego feminizmu uznał, że sexy look to forma kobiecej siły, którą należy dowartościować. Zacznij dzień ze szminką na ustach i hasłem: Wszystkie mamy prawo być seksowne!”. „Wysokie Obcasy” odcięły się od swojej błyszczącej mutacji. Redaktorka naczelna Paulina Reiter napisała: „Nie wkurzają nas feministki. Wręcz przeciwnie”. Ruszyło polemiczne domino....

1313

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jest nawet zabawnie. I tak trzymać !

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]